Jaka jest różnica między żółtym kwarcem a cytrynem?

Kwarc cytrynowy - cytrynowy kwarc to jasnozielony cytrynowy cytryn, który różni się od większości cytrynów tym, że brakuje mu pomarańczowych, brązowych lub czerwonych odcieni. Najczęściej odcienie te są jasne, tak że kwarc jest napromieniowany, aby uzyskać intensywnie kolorowy żółty kamień szlachetny. Żółty kwarc ostatnio doświadczył wzrostu popularności na rynku kamieni szlachetnych.

Nie mam z tym żadnego problemu. Mam nadzieję, że nie jesteś tym zmieszany, że muszę tłumaczyć Ci oczywiste dla mnie rzeczy. Mam nadzieję, że zrozumiesz, że nie dla wszystkich wszystko jest jasne, nawet jeśli chodzi o podstawy. A myślę, że jeśli chodzi o wiedzę na temat kamieni szlachetnych oraz minerałów, informacje o cytrynie to tak naprawdę podstawy podstaw. I nawet jeśli jesteś złotnikiem czy jubilerem, to taka wiedza nie musi być wcale dla Ciebie oczywista. Być może nigdy nie słyszałeś o kamieniu takim jak cytryn? Cóż, nie mnie to oceniać. Pamiętaj jedna, że podstawy wiedzy zawsze leżą w początkach jej poznania. Tak więc jeśli masz wiedzę na dany temat, to zapewne dla Ciebie to co o niej wiesz, jest dla Ciebie oczywiste, ale nie dla wszystkich musi być oczywiste. Prawda? Tak więc nie przejmuj się, jeśli nie wiesz nic lub prawie nic na temat cytrynu. Zawsze przyjdzie czas na to, aby zapoznać się z odpowiednią wiedzą.

Jestem pewien, że wiele innych osób ma również takie same pytania lub podobne jeśli chodzi o kamień szlachetny, jakim jest cytryn. Cytryn więc, kiedy go podgrzejemy jako ametyst ma różne właściwości lecznicze, pomimo tego, że to kamień. Jednakże większość książek oraz stron internetowych na ten temat, które mówią o tym, że cytryn i ogólnie kamienie szlachetne mają szlachetne działanie również dla zdrowia, wymieniając te lecznicze właściwości, nie określają, który kamień, o którym mówią ma jakie właściwości.

Większość osób, które stosują kamienie szlachetne takie jak cytryn w celach leczniczych, czują się po kuracji nimi zupełnie inaczej i dużo lepiej. Podgrzewany ametyst wydaje się być bardziej ametystem niż rodzaje energii. Zażywając cytryn w celach leczniczych nikt nie czuje się gorzej, ale to dziwne uczucie kiedy do twojego wnętrza wlatuje w jednej chwili o wiele więcej powietrza, niż kiedykolwiek wcześniej. A do tego jeśli pomieszczenie w którym zażyjesz cytryn będzie zadymione, zrozumiesz, dlaczego palenie zabija..

Wszystkie kryształy wykazują zadymiony kolor tworząc wiele fantomów. Podczas gdy spojrzenie fantomu spowodowane przez wtrącanie się minerałów może zmieniać się wśród kryształów z jednej kieszeni, kamyki spowodowane rozkładem centrów barwnych (jak stwierdzono w kwarcu zadymionym, ametyście i cytrynach) wykazują ten sam wzór we wszystkich kryształach, Ponieważ tworzenie się środka barwiącego zależy od warunków środowiskowych, takich jak obecność i brak niektórych elementów płynów.

Przypadek tak zwanych kryształów dwuosiowych jest znacznie bardziej skomplikowany. Takie kryształki charakteryzują się trzema współczynnikami załamania światła odpowiadającymi trzema głównymi osiami kryształu. W przypadku większości kierunków promieniowania obie polaryzacje klasyfikowano jako promienie nietypowe, ale z różnymi skutecznymi współczynnikami załamania światła. Jako fale niezwykłe kierunek przepływu energii nie jest identyczny z kierunkiem wektora falowego w każdym przypadku.

Oprócz koloru, inne czynniki wpływające na wartość rubinu są przejrzystością, cięciem i wielkością. Cytryny (kamienie cytrynu) które są przezroczyste, bez drobnych wad, są cenniejsze niż te z wtrąceniami, które są widoczne dla oka. Cięcie może mieć dużą różnicę w tym, jak atrakcyjne i żywotne jest rubinowe oko. Dobrze wycinany kamień powinien odbić się równomiernie na powierzchni bez ciemnego lub zmywanego obszaru w środku, który może powstać z kamienia, który jest zbyt głęboki lub płytki. Kształt powinien być również symetryczny, a polerowany cytryn nie powinien mieć żadnych rys i zadrapań. Ruby i inne kamienie szlachetne są sprzedawane na karat, jednostkę wagową równą jednej piątej grama. Większe rubiny, ponieważ są bardziej rzadkie, kosztują więcej na karat niż mniejsze kamienie tej samej jakości.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kamień szlachetny - kwarc cytrynu

Pierścień: żółty kwarc - cytryn